SPONSORER


Der er også plads til din reklame
ifnordthy@hotmail.dk

 

 
HÅNDBOLD
HÅNDBOLD
FODBOLD
FODBOLD
Mandag
 
Østerild Sennels
Bane 1

U11 – U12 drenge (Træner: Mikkel Toft/Jan Kristensen)

kl. 16.45 – 18

U9 – U10 drenge (Træner: Jesper Thomsen)

kl. 17 – 18

U14 – U15 drenge (Træner: Jens Westergaard/Charles Kristensen)

kl. 18.15 – 19.30

Bane 2

U11 – U12 drenge (Træner: Mikkel Toft/Jan Kristensen)

kl. 16.45 – 18

 

U9 – U10 drenge (Træner: Jesper Thomsen)
kl. 17 – 18

U14 – U15 drenge (Træner: Jens Westergaard/Charles Kristensen)

kl. 18.15 – 19.30

 

Bane 3

FC THY Piger

kl. 17 – 20.30

U9 piger (Træner: René Møller Pedersen)

Kl. 16.30 – 17.30

Bane 4

FC THY Piger

kl. 17 – 20.30

Bane 5

FC THY Piger

kl. 17 – 20.30

Bane 6

FC THY Piger

kl. 17 – 20.30

Bane 7 U11 – U12 piger (Træner: Jonas Pedersen/Julie Lund Meldgaard)

kl. 17 - 18
Bane 8 U11 – U12 piger (Træner: Jonas Pedersen/Julie Lund Meldgaard)

kl. 17 - 18
Bane 9
Bane 10

 

Tirsdag

 
Østerild Sennels
Bane 1 U7 – U8 mix (Træner: Jes Hove Nilsson/Karsten Ubbesen)

Kl. 17 – 18
Bane 2 U7 – U8 mix (Træner: Jes Hove Nilsson/Karsten Ubbesen)

Kl. 17 – 18
Bane 3 U10 piger (Træner: Jimmy Breinholt/Helle Billeschou Larsen)

Kl. 17 – 18
Bane 4
Bane 5
Bane 6
Bane 7
Bane 8
Bane 9
Bane 10



Onsdag

 
Østerild Sennels
Bane 1 U14 – U15 drenge (Træner: Jens Westergaard/Charles Kristensen)

kl. 17.45 – 19.15
U11 – U12 drenge (Træner: Mikkel Toft/Jan Kristensen)

kl. 16.45 – 18
Oldboys (Holdleder: Anders Henriksen)

kl. 19 – 20.
Bane 2 U14 – U15 drenge (Træner: Jens Westergaard/Charles Kristensen)

kl. 17.45 – 19.15
U11 – U12 drenge (Træner: Mikkel Toft/Jan Kristensen)

kl. 16.45 – 18
Oldboys (Holdleder: Anders Henriksen)

kl. 19 – 20.
Bane 3 FC THY Piger

kl. 17 – 20.30
U6 (Træner: Daniel Påske)

kl. 16.30 – 17.30  
Oldboys (Holdleder: Anders Henriksen)

kl. 19 – 20.
Bane 4 FC THY Piger

kl. 17 – 20.30
Bane 5 FC THY Piger

kl. 17 – 20.30
Bane 6 FC THY Piger

kl. 17 – 20.30
Bane 7 U9 – U10 drenge (Træner: Jesper Thomsen)

kl. 17 – 18
Senior (Holdleder: Anton Frost Langballe)

kl. 19 - 21
Bane 8 U9 – U10 drenge (Træner: Jesper Thomsen)

kl. 17 - 18
Senior (Holdleder: Anton Frost Langballe)

kl. 19 – 21
Bane 9 U11 – U12 piger (Træner: Jonas Pedersen/Julie Meldgaard Lund)

kl. 17 – 18
Bane 10 U11 – U12 piger (Træner: Jonas Pedersen/Julie Meldgaard Lund)

kl. 17 – 18
 
 
 
Torsdag
 
Østerild Sennels
Bane 1

U10 piger (Træner: Jimmy Breinholt/Helle Billeschou Larsen)

Kl. 17 – 18

Bane 2
Bane 3
Bane 4
Bane 5
Bane 6
Bane 7
Bane 8
Bane 9
Bane 10
 

Har du spørgsmål eller er du i tvivl omkring ovenstående kan en af nedenstående kontaktes:



FODBOLDUDVALGET:

Jens Kjærsgaard – mobil: 2287 0064
Susanne Svanborg – mobil: 2237 7925
Henrik Ubbesen – mobil: 2124 7038 (redskabsansvarlig)
Pia Lynge – mobil: 2620 7383
 


KONTAKTPERSONER BESTYRELSEN:

Formand: Nikolai Møller – mobil: 2338 7720
 

Vi glæder os til at se alle hold på banerne i løbet af næste uge og håber, at alle trænere, frivillige, spillere og forældre fremover vil bidrage til at få træningsdagene til at forløbe så gnidningsløst som muligt – allerhelst med fortsat fokus på at kunne tilbyde et træningsmiljø med tryghed, trivsel og glæde – på trods af corona krisen.
 

Når nu vi glæder os til at se jer alle igen, vil vi samtidig også gøre opmærksom på at det jo er på eget ansvar/forældres ansvar at der trænes med.
 

Mange sportslige hilsener

I. F. Nordthys bestyrelse og fodboldudvalg


 

 

IF Nordthy | Brusgårdvej 5 | 7700 Thisted | Tlf.: 23387720 | CVR-NR 23 82 73 28 | www.ifnordthy.dk